HÁZIREND
mely a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola működési rendjére vonatkozó rendelkezéseit tartalmazza.
Célja: Megállapítja a diákok és az intézmény dolgozóinak jogait és kötelességeit.
Hatálya: A házirendet be kell tartania a tanulóknak és az intézmény dolgozóinak egyaránt. A házirend nemcsak a tanítási órákra, hanem az iskola által szervezett programokra (különórák, kirándulások) is vonatkozik.
Az intézmény neve: Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
Az intézmény típusa: szakírányú képzést biztosító iskola
Alapítók: Griffendél Godrik, Hugrabug Helga, Hollóhát Hedvig, Mardekár Malazár
Alapítás éve: 1006.
Az iskola beiskolázási köre: koedukált (egyaránt fiúk és lányok)
A kötelező és szabadon választott órákon való részvétel: A diákok napközben órákra járnak a kijelölt tantermekbe, vagy épületbe. A kötelező tanítási órákra értelemszerűen kötelező a megjelenés. Ha valami miatt nem tudsz eljönni, akkor nem történt katasztrófa, csak szólj előre, ha tudsz, vagy kérd el valakitől az óra anyagát, mivel lehet, hogy dolgozat esetleg felelés lesz belőle. A szabadon választott tanórákon (szakkörök) való részvételt a szaktanárnak kell jelezned a tanév első heteiben.
A tanulói teljesítmény értékelése: Az első három jegy jónak minősül, ha egész évben ilyeneket kapsz, akkor nem lesz baj a vizsgákkal. Ha becsúszik egy két rosszabb jegy ne csüggedj, majd kijavítod! Viszont, ha csak rossz jegyeid vannak, akkor hajrá, még nincs veszve semmi, legalább próbáld meg!
K - kiváló, V - várakozáson felüli, E - elfogadható, H - hitvány, B - borzalmas, T - troll
A diákok jutalmazása: A diákok mindennapos elfoglaltságuk során rendszerint szerezhetnek házpontokat, melyek szinte mindenért adhatók, a tanároktól függően. Ugyanakkor pontlevonás jár a trágár kifejezésekért, a rosszalkodásért, a feleselésért, egyébiránt ez is tanárfüggő.
Mivel ez egy chat alapú szerepjáték, ezért meg kell különböztetnünk, hogy mikor beszélünk, gondolkodunk vagy éppen cselekszünk. Ha beszélsz azt írd normálisan, ha cselekszel az két csillag közé, ha gondolkodol, azt per jellel válaszd el. Megtörténhet, hogy nem oda tartozó dolgot kell elmondanod nekünk, ekkor használj zárójelet. Tudom, hogy kicsit bonyolultan hangzik, ezért megmutaton hogyan kell.
El kellene mennem a könyvtárba. - Ez rendes kijelentés volt, nem használtam semmit hozzá.
*Bejön a terembe és leül az első padba* - Itt cselekvést írtam le, kell a csillag.
/Milyen nagy egy a kastély/ - Itt a szereplő valamire gondolt, a per jel segítségével mondtam el, hogy gondolta.
(Bocsánat, hogy késtem az óráról, de nem voltunk itthon) - Ez a karakter szempontjából nem igaz, de igazából igen, és ha ilyesmit szeretnél velünk közölni, akkor nyugodtan tedd meg, méghozzá zárójellel.
Minden játékos kedvére terelgetheti a karakterét, lehet mogorva, kedves és jóságos, de szemtelen diákot is faragni belőle. A tanárokra szintén ez vonatkozik. Fontos tudni, hogy Mágia Mágikának történetmódosító hatása van, és csak neki van meg ez a képessége. Vagyis ha azt írja, hogy valaki bejött a terembe, akkor valaki bejött a terembe. Vannak úgynevezett NJK karakterek (nem játszható karakterek), például egy eladó a boltban, vagy a Mágiaügyi Minisztérium egy embere ezt Mágia Mágika és a többi tanár is műveltetheti, de a diákok nem!
|